wtorek, 1 sierpnia 2017

Przegląd zapowiedzi wydawniczych - sierpień 2017

Dzień dobry!
Witam Was w ten piękny, upalny pierwszy dzień sierpnia. Pogoda wreszcie sprzyja urlopom i odpoczynkom. A co jest najlepsze na odpoczynek? Oczywiście, że książka! Zapraszam Was na subiektywny przegląd książek, jakie trafią do półki księgarń w sierpniu. 
Clare Mackintosh, Widzę cię, Prószyński i S-ka,
Premiera: 01.08.2017

Gdy Zoe Walker zauważa swoje zdjęcie w sekcji ogłoszeń londyńskiej gazety, postanawia się dowiedzieć, jak się tam znalazło. Rodzina jest przekonana, że osoba z ogłoszenia tylko Zoe przypomina. Nazajutrz w gazecie pojawia się zdjęcie innej kobiety, a dzień później – kolejnej. I każda z nich pada ofiarą przestępstwa.

"Widzę Cię" to psychologiczny thriller jednej z najgłośniejszych i najbardziej cenionych angielskich debiutantek roku 2015. Powieść, która nie pozwoli zasnąć. Tym bardziej przekonująca, że Mackintosh służyła w policji kryminalnej. Konieczności przeczytania jeszcze jednej strony nabiera tu zupełnie nowego wymiaru.


Jojo Moyes, We wspólnym rytmie, Między słowami,
Premiera: 02.08.2017

Dobry jeździec wie, że ma tylko jedną szansę, aby zaskarbić sobie szacunek konia. Wie też, że przez jeden wybuch gniewu może na zawsze stracić jego zaufanie. Konia można bowiem skrzywdzić tylko raz. Potem latami odbudowuje się zerwaną relację. Z ludźmi bywa podobnie… 
Świat Natashy rozsypał się wraz z odejściem męża. Gniew i zraniona duma popchnęły ją do zrobienia rzeczy, których potem żałowała. Gdy człowiek traci kogoś bliskiego, nie zawsze zachowuje się rozsądnie. Natasha zamknęła się w swojej samotności, postawiła na niezależność i karierę. Kiedy decyduje się pomóc spotkanej w podejrzanych okolicznościach Sarze, nie przypuszcza, że ta „dziewczynka znikąd” odkryje przed nią życie na nowo.
Co się stanie, gdy Natasha zaryzykuje wszystko dla dziewczynki, której nawet nie zna i nie rozumie? Czego można się nauczyć od osoby, która kocha bardziej konie niż ludzi? 
We wspólnym rytmie to opowieść o kobiecie, która nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłaby znów być kochana, i o dziewczynie, która jest gotowa kłamać i kraść dla kogoś, kogo kocha.
Miłość istnieje w tym, co się robi, w małych i dużych gestach. To, że się o niej nie mówi, nie oznacza, że jej nie ma.


Małgorzata Falkowska, Poszukiwani, poszukiwany, Videograf
Premiera: 09.08.2017 
 
Do czego zdolna jest kobieta, aby zajść w ciążę? W zasadzie dwie kobiety…
Po przygodach Berki i jej noworocznym postanowieniu: Mąż potrzebny na już oraz magicznej odmianie egocentrycznej Zosi z Gorzej być (nie) może nadszedł czas na nie…
Jola i Monika postanawiają założyć rodzinę. A czym byłaby rodzina bez dziecka, dokładniej dzieci? Partnerki za namową przyjaciółek wpadają na coraz dziwniejsze pomysły, prowadzące do zajścia w ciążę, które – jak na nie przystało – kończą się absolutnym fiaskiem. Jednak ciąża to nie wszystko, kiedy pojawiają się coraz to nowe problemy, z którymi trzeba się zmierzyć.
Jak sobie poradzą przyjaciółki w trudnych dla nich chwilach? Czy ich starania będą wystarczające, aby spełnić marzenie o szczęśliwej rodzinie? 

 Sarah Morgan, Zachód słońca w Central Parku, HarperCollins
Premiera: 16.08.2017
Frankie jest konkretna i rzeczowa, nie lubi wylewności, nie wierzy też w romantyczne związki. Ale choć wygląda na silną i opanowaną, kłębi się w niej mnóstwo emocji. Rozwód rodziców i złośliwość rówieśników mocno ją zraniły, dlatego Frankie ukrywa się za pozą twardzielki i za okularami. Nie może jednak udawać i maskować się w nieskończoność. Na szczęście może liczyć na przyjaciółki, a zwłaszcza brata jednej z nich, Matta, który szczególnie ją lubi. Lecz co robić, kiedy to właśnie Matt, najlepszy przyjaciel, staje się problemem, odkrywając przed nią własne sekrety?


Agata Przybyłek, Małżeństwo z odzysku, Czwarta Strona,
Premiera: 30.08.2017
 
Czy jedno niewinne spojrzenie w kobiecy dekolt może świadczyć o zdradzie? Tak, jeśli to twój mąż wpatruje się w dekolt innej!
Zuzanna z przyjaciółką bawią się w prywatne biuro detektywistyczne, ale wcale nie jest im do śmiechu, gdy podążając tropem szanownego małżonka pakują się w kłopoty. W dodatku ktoś inny wciąż siedzi im na przysłowiowym ogonie…
Jakby Zuzanna miała mało problemów na głowie, postanawia znaleźć nową dziewczynę swojemu byłemu chłopakowi! A Was co zainteresowało w zapowiedziach? Na co czekacie?

16 komentarzy:

 1. "Zachód słońca w Central Parku" kompletnie zauroczył mnie okładką!
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym kiedyś przeczytać książkę "We wspólnym rytmie" pani Jojo Moyes. :D
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio z wielką przyjemnością czytam książki ciężkie i mroczne, a "Widzę Cię" upatrzyłam już jakiś czas temu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczególnie to książka o próbie zajścia w ciąże, bo może być ciekawa i dziwaczna, a poza tym bardziej sprawdzoną propozycją pod względem tematyki jest dla mnie "Widzę Cię".

  OdpowiedzUsuń
 5. "Widzę Cię" wydaje się być książką dla mnie 😉 nie wiem, jak mogłam ją pominąć robiąc swój spis sierpniowych nowości 😜
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. w moim zestawieniu zapowiedzi znalazły się zupełnie inne książki! Czekam na życie pszczół, Grzesznika i Dunkierkę. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chciałbym przeczytać nową książkę od Jojo, ale zobaczymy jak wyjdzie.

  Hubert z Thelunabook
  http://maasonpl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem ciekawa We wspólnym rytmie. Oprócz tego nie ma chyba wielu premier sierpnia, które by mnie zainteresowały. Czasem zdarza się nawet kilkanaście wyjątkowych pozycji w miesiącu, a czasem, jak teraz, zaledwie jedna lub dwie :)

  Pozdrowienia i buziaki!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem ciekawą książki zachód słońca w central parku. Czekam na twoją recenzję mój blog

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja czekam na "Dziewczynę z Brooklynu" i "Dance, sing, love. Miłosny układ" :)

  OdpowiedzUsuń
 11. W sumie z podanych przez Ciebie zapowiedzi to nic mnie nie zainteresowało. Wydawnictwo Kobiece ma teraz szaleństwo i właśnie na ich ksiażki czekam.
  Podrugiejstronieokładki

  OdpowiedzUsuń
 12. Najbardziej zainteresowało mnie "Małżeństwo z odzysku". Wszystkim oczekującym na premiery polecam "Prokuratora" Pauliny Świst, mnie ta książka wciągnęła baaaardzo! Jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
 13. "We wspólnym rytmie" zapowiada się ciekawie, pożyczę od przyjaciółki, która już kupiła i przeczytam :D A tak poza tym, to czekam na "Zaklinacza ognia" i "Dziewczynę z Brooklynu", która już zresztą od wczoraj mam :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo interesuje mnie seria książek Agaty Przybyłek, ale niestety nie czytałam jeszcze nawet pierwszego tomu. :(

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja z niecierpliwością czekam na " Zachód słońca w Central Parku". Bardzo ciekawy post i pojawiły się w nim pozycje książkowe, o których nie słyszałam do tej pory.
  Zapraszam ^^
  http://zaakreconazaaczytana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś, drogi Czytelniku, to zostaw po sobie jakiś ślad - najlepiej w postaci komentarza. Dodaj link do swojego bloga, ułatwisz mi odwiedziny :)