niedziela, 2 lipca 2017

Przegląd zapowiedzi wydawniczych - lipiec 2017

Dzień dobry! 😊
Chcecie wiedzieć, które z książkowych zapowiedzi na lipiec przyciągnęły moją uwagę? Jeśli tak, zapraszam do lektury 😍

Anna Bichalska, Wzgórze Niezapominajek, HarperCollins,
Premiera: 05.07.2017

Miał być piękny ślub i szczęśliwe życie we dwoje, ale plany rozwiały się w kilka godzin. Lena wyjeżdża do rodzinnej miejscowości nad jeziorem, by w bezpiecznym domu babci leczyć złamane serce. Tam odkrywa, że przyjaciółka z dawnych lat, Julia, która zmarła przed rokiem, coś jej zostawiła. W szkatułce w niezapominajki czeka list i wskazówki do odkrycia tajemnic, które dotyczą Leny, Julii i paru bliskich osób. Lena postanawia wyjaśnić wszystkie sekrety i poznać prawdę - nie tylko o sobie.
Jill Santopolo, Światło, które utraciliśmy, Otwarte,
Premiera: 05.07.2017

Nauczyłeś mnie, że zawsze trzeba szukać piękna. W ciemności, w ruinach potrafiłeś odnaleźć światło. Nie wiem, jakie piękno i jakie światło teraz odnajdę. Ale spróbuję. Zrobię to dla ciebie. Bo wiem, że ty zrobiłbyś dla mnie to samo.

Lucy i Gabe poznali się 11 września 2001 roku. Gdy wieże WTC runęły, a pył przykrył Nowy Jork, zrozumieli, że życie jest zbyt kruche, by przeżyć je bez pasji i emocji. I zbyt krótkie, by nie być razem. Wkrótce jednak Gabe postanawia przyjąć pracę reportera na Bliskim Wschodzie i wtedy wszystko się zmienia. Lucy dowiaduje się o jego decyzji w dniu, w którym produkowany przez nią program telewizyjny zdobywa nagrodę Emmy. Dzień jej triumfu staje się też dniem, w którym coś nieodwracalnie się kończy. W kolejnych latach Lucy będzie musiała podjąć niejedną rozdzierającą serce decyzję. Czy pierwsza miłość okaże się też ostatnią?
Opowieść o sile marzeń i cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić, podążając za nimi.Lisa Scottoline, Czekam na ciebie, Prószyński i S-ka
Premiera: 13.07.2017

Najbardziej na świecie pragnęła zostać matką. A teraz boi się, że ojcem jej wymarzonego dziecka jest seryjny morderca.
Christine Nilsson i jej mąż Marcus nie mogą mieć dzieci. Spośród różnych możliwości decydują się na bank spermy. 

Gdy Christine zachodzi w wymarzoną ciążę, pewnego dnia w wiadomościach rozpoznaje dawcę, którego pamięta ze zdjęć. Niejaki Zachary Jeffcoat został oskarżony o zabójstwo trzech pielęgniarek. 
Kobieta musi wiedzieć, czy biologiczny ojciec jej dziecka był zdolny do morderstwa. Czy jest nim Zachary? Mimo sprzeciwu męża Christine podejmuje własne śledztwo, mające na celu oczyszczenie Zachary’ego z zarzutów. Albo przekonanie się o jego winie. Będzie musiała stawić czoło swoim największym lękom i narazi na szwank własne małżeństwo. Ale dopnie swego – pozna prawdę.Dorota Gąsiorowska, Melodia zapomnianych miłości, Znak Literanova
Premiera: 19.07.2017

Czy muzyka zaklęta w starych skrzypcach otworzy drzwi do tajemnicy sprzed lat?
Bianka nikogo i niczego nie kocha bardziej niż muzyki. Gdy pewnego dnia jej rodzina staje na krawędzi bankructwa, dziewczyna zgadza się przyjąć niecodzienne zlecenie. Wyjeżdża do malowniczego Kazimierza, by zamieszkać z tajemniczą zleceniodawczynią i jej niewidomym synem. Zabiera ze sobą jedynie ukochane skrzypce – rodzinną pamiątkę po babce Walentynie. Mroczne, stare domostwo na skraju miasteczka skrywa sekrety, które dziewczyna wyczuwa już od progu.
Czy to możliwe, że jaworowe skrzypce łączą historie rodzin Bianki i niewidomego Sama? Czy skrzypcowa muzyka rozwiąże kłębiące się wokół zagadki i otworzy zamknięte serca?

A Wy, na jakie książki najbardziej czekacie? 

8 komentarzy:

 1. Na książkę Gąsiorowskiej czekam... Ale "Wzgórze niezapominajek" też mnie intryguje..

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej czekam na książkę "Światło, które utraciliśmy" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czekam na nową książę Mroza :3
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 4. Światło, które utraciliśmy zdecydowanie najbardziej czekam na ten tytuł

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na "Światło, które utraciliśmy :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej rzuciło mi się w oczy "Światło, które utraciliśmy".

  OdpowiedzUsuń
 7. Recenzja książki "Światło, które utraciliśmy" jest już na moim blogu. Bardzo gorąco zachęcam do sięgnięcia po ta książkę. Naprawdę warto.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Światło, które utraciliśmy" mnie nabatrdziej interesuje. Dzis przeczytałam sporo recenzji tej ksiażki.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś, drogi Czytelniku, to zostaw po sobie jakiś ślad - najlepiej w postaci komentarza. Dodaj link do swojego bloga, ułatwisz mi odwiedziny :)