poniedziałek, 29 maja 2017

Przegląd zapowiedzi wydawniczych - czerwiec 2017

Witajcie 😊
Dzisiaj na blogu kilka słów o książkach, które mnie zaciekawiły, zaintrygowały i myślę, że naprawdę są godne uwagi. 


Diane Chamberlain, Światło nie może zgasnąć, Prószyński i S-ka, 
Premiera: 08.06.2017


To chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie premiera czerwca. Uwielbiam twórczość Diane Chamberlain, a każdą jej książę po prostu pochłaniam. 

Doktor Olivia Simon kończy własnie dyżur na pogotowiu. Mąż czeka na nią ze świąteczną kolacją. Od miesięcy między nimi się nie układa. Ona stara się ratować swoje małżeństwo, ale Paul nie ukrywa swojej fascynacji artystką Annie O'Neil. 
Olivię zatrzymuje jednak w pracy nagły przypadek. Kobieta postrzelona w klatkę piersiową, w której lekarka rozpoznaje piękną Annie O’Neill. Stan rannej jest krytyczny, dlatego Olivia decyduje się na natychmiastową operację. Mimo to Annie umiera. Czy Olivia zrobiła wszystko, by ją uratować? To pytanie zadaje jej Paul, obsesyjnie zakochany w Annie. O to zapyta ją także Alec O’Neill, który widział w Annie idealną żonę i matkę. A czy sama Olivia pewna jest odpowiedzi? Stara się podążać śladami swojej rywalki, by zrozumieć fascynację swojego męża. Annie dopiero po śmierci pozwala bliskim zrozumieć, jaka była naprawdę. Poznają jej pilnie strzeżone tajemnice, które odmienią ich życie na zawsze.


Katarzyna Puzyńska, Czarne narcyzy, Prószyński i S-ka.
Premiera: 13.06.2017

Może ta książka nie trafi do mnie jeszcze w tym miesiącu z racji tego, że jestem dopiero na etapie drugiej części tego cyklu, ale kiedyś na pewno ją kupię. 

Brodnica przygotowuje się do obchodów lipcowego Święta Policji. Daniel Podgórski nie ma jednak powodów do radości. Niektórym ludziom bardzo zależy, żeby jak najszybciej zapomniał o zamkniętej już sprawie śmierci trójki bezdomnych. Przy każdym z ciał z jakiegoś powodu pozostawiono niewielkie wahadełko. Pewna dziennikarka sugeruje policjantowi, żeby szukał odpowiedzi w opuszczonym domu ukrytym w leśnej gęstwinie. Miejscowi wierzą, że to miejsce nawiedzane przez diabła. Kobieta wkrótce znika bez śladu, a Podgórski wraz z byłą komisarz Kopp odnajduje kolejne ciało. Co ma z tym wspólnego niepokojąca wiadomość, którą Weronika Nowakowska otrzymuje od nieznanego nadawcy? Dlaczego drobny złodziejaszek ginie tego samego dnia, kiedy wychodzi z więzienia? I jakie znaczenie dla sprawy mają czarne narcyzy?

Agata Przybyłek, Natalia Sońska, Przyjaciółki, Czwarta Strona.
Premiera: 14.06.2017

Uwielbiam książki i Agaty Przybyłek i Natalii Sońskiej, więc chętnie sięgnę po ich wspólną książkę. 

Dzięki służbowemu wyjazdowi Miłka wreszcie może odetchnąć od zwykłej, szarej codzienności. I od związku, w którym jest szczęśliwa... przynajmniej tak jej się wydaje. Kiedy spotyka na swojej drodze innego mężczyznę, zaczyna wątpić, czy to, co miała do tej pory, rzeczywiście było spełnieniem jej marzeń.
Czy będzie mogła liczyć na wsparcie i dobrą radę przyjaciółki? W życiu Ani również nie układa się najlepiej. Z powodu dramatycznych wydarzeń z udziałem jej męża, oboje oddalają się od siebie, a Ania nie ma już sił, by walczyć o rodzinę. Bez ukochanego nie potrafi jednak cieszyć się każdym dniem. Anna McPartlin, To, co nas dzieli, HarperCollins.
Premiera: 14.06.2017

Tej autorki czytałam tylko jedną książkę, ale to wystarczyło, żeby zakochała się w jej twórczości.  


Eve Hayes i Lily Brennan były nierozłączne, ale gdy miały osiemnaście lat, podczas wakacji wydarzyło się coś, co skutecznie je rozdzieliło i zniszczyło ich przyjaźń.
Po dwudziestu latach Eve, znana projektantka biżuterii, wraca na stałe do Dublina. Stara się odszukać dawną przyjaciółkę, ale nie może trafić na żaden jej ślad, nawet w internecie. Pewnej nocy Eve ulega poważnemu wypadkowi. W szpitalu ze zdumieniem odkrywa, że Lily pracuje tam jako pielęgniarka. Dawne przyjaciółki mają szansę wyjaśnić to, co między nimi zaszło, odbudować bliskie relacje, a przede wszystkim pomóc sobie nawzajem.

Wzruszająca opowieść o przyjaźni, sekretach i o tym, że warto naprawiać  błędy – nawet po latach.  


Brittainy C.Cherry, Woda, która niesie ciszę, Filia.
Premiera: 21.06.2017

Czytałam dopiero jedną książkę tej autorki, ale pamięta, że byłam zachwycona, w jaki sposób Brittainy C.Cherry opisuje emocje. Dlatego też koniecznie muszę przeczytać kolejną książkę tej autorki. 

Ulotne chwile.

Nasze życie jest tylko ich sumą. Niektóre są bolesne, pełne cierpienia. Inne piękne, pełne nadziei i przyszłych obietnic.

Miałam w życiu wiele ważnych, zmieniających, stawiających przede mną wyzwania chwil. Momentów, które przerażały i pochłaniały. Jednak największe z nich – najbardziej wzruszające i chwytające za serce – dotyczyły jego.

Miałam dziesięć lat, gdy straciłam głos. Skradziono dużą część mnie, a jedyną osobą, która naprawdę mnie słyszała, był Brooks Griffin. Stanowił światło moich mrocznych dni, był obietnicą jutra, dopóki jego samego nie spotkała tragedia. Dramat, który zatopił go w morzu wspomnień.
Oto historia chłopaka i dziewczyny, którzy kochali siebie nawzajem, ale nie kochali samych siebie. Opowieść o życiu i śmierci. O miłości i niedotrzymanych obietnicach.
O chwilach.


A Wy na jakie książki czekacie? 

7 komentarzy:

 1. Również uwielbiam twórczość Chamberlain, więc "Światło nie może zgasnąć" to moje MUST READ. Chciałabym też w końcu poznać twórczość Puzyńskiej oraz Cherry.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już mam taką długą listę, że końca nie widać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowała mnie książka "Woda, która niesie ciszę". Myślę, że może mi się spodobać.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekałabym na książkę Cheryy, ale nic jeszcze nie przeczytałam tej autorki. Planuję to zmienić we wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uf, mój portfel nie ucierpi. Ale muszę pogonić twórczość Brittainy C.Cherry, bo czytałam tylko "Kochając Pana Danielsa", a tutaj już ma premierę kolejna jej książka.

  OdpowiedzUsuń
 6. To, co nas dzieli, książka Puzyńskiej czy Cherry to zdecydowanie te, które kiedyś przeczytam. ;)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś, drogi Czytelniku, to zostaw po sobie jakiś ślad - najlepiej w postaci komentarza. Dodaj link do swojego bloga, ułatwisz mi odwiedziny :)