piątek, 2 marca 2018

Wyczekiwajki marca 2018

Dzień dobry! 
W to mroźne marcowe popołudnie zapraszam Was na subiektywne zestawienie interesujących książek, które pojawią się półkach księgarń już w tym miesiącu. Jesteście ciekawi na co czekam? Zapraszam dalej :) 


Liane Moriarty, Kilka dnia z życia Alice, Prószyński i S-ka, 
Premiera: 01.03.2018 

A gdyby ktoś wymazał z twojej pamięci dziesięć najważniejszych lat życia? 

Alice Love, radosna i żywiołowa dwudziestodziewięciolatka, ma wszystko, o czym zawsze marzyła – własny dom, kochającego męża Nicka i dziecko w drodze. Wszystko zmienia się, gdy odzyskuje przytomność po wypadku na siłowni. Dowiaduje się, że ma 39 lat, jest matką trójki dzieci i właśnie rozwodzi się z Nickiem. Jest zdezorientowana i przerażona – nie potrafi sobie przypomnieć ostatnich dziesięciu lat swojego życia. Co więcej, Alice nie lubi nowej siebie – płytkiej materialistki. 

Czy zdoła odzyskać utracone wspomnienia i uratować małżeństwo? Czy odkryje kim jest tajemnicza Gina, o której wszyscy boją się wspomnieć? 
Diane Chamberlain, Cień matki, Prószyński i S-ka, 
Premiera: 06.03.2018 r. 

Sekrety rodziny O’Neill wychodzą na jaw, a prawda przynosi nadzieję, która rozświetla cienie przeszłości.

Annie O’Neill była kochającą matką i żoną. Wszyscy mieszkańcy Kiss River kochali ją za wielkie serce. Annie posiadała jednak pewną mroczną tajemnicę, która ujrzała światło dzienne dopiero wiele lat po jej tragicznej śmierci.
Lacey O’Neill, córka Annie, przez dwanaście lat we wszystkim naśladowała matkę. Aż wstrząsająca prawda, którą w końcu ją poznała, zachwiała fundamentami jej życia. Kolejnym ciosem była śmierć bliskiej przyjaciółki z dzieciństwa. Zgodnie z ostatnią wolą zmarłej Lacey została prawną opiekunką jedenastoletniej Mackenzie, córki Jessiki. Teraz, chcąc nie chcąc, musi odnaleźć się w roli matki. Skomplikowane życie uczuciowe Lacey oraz dwóch mężczyzn zabiegających o jej względy na pewno nie ułatwiają zadania. Tym bardziej, że Mackenzie niczego nie zamierza jej tego ułatwić, ani tym bardziej swojemu ojcu, którego poznała dzięki nowej opiekunce.
Tymczasem morderca Annie za dobre sprawowanie wkrótce wyjdzie na wolność.  O’Neillowie i całe Kiss River postanawiają do tego nie dopuścić. Najtrudniejsze wyzwanie czeka Lacey. To ona będzie musiała zmierzyć się z przeszłością i wybrać pomiędzy zemstą i przebaczeniem, lękiem i miłością.
Alex Kava, Przedsmak zła, HarperCollins, 
Premiera: 14.03.2018 r. 

Ciało zwisało z sufitu. Ręce i nogi były związane kablem, a ściany pokrywały rozbryzgi krwi. W kuchni stało otwarte pudełko na jedzenie na wynos, nad którym unosiła się chmara much. W środku znajdowała się ludzka śledziona, a może wątroba, trudno powiedzieć.
Taki widok zastała agentka Maggie O’Dell na miejscu zbrodni. Pierwszym, które oglądała na własne oczy, a nie na zdjęciach policyjnych techników. Dotąd próbowała przeniknąć umysły zabójców zza biurka, jednak przy tworzeniu profilu tego mordercy ma jej pomóc praca w terenie.
Giną kolejne ofiary, sprawca działa według określonego wzorca, ale do czasu. Nieoczekiwanie skupia uwagę na Maggie O’Dell i zmienia zasady gry. Prowokuje i zaprasza do okrutnej zabawy, w której zwycięży ten, kto pierwszy dopadnie przeciwnika.
Remigiusz Mróz, Testament, Czwarta strona, 
Premiera: 14.03.2018 r. 

Znany warszawski ginekolog niespodziewanie otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek, choć przyjął ją w gabinecie tylko raz. W skład masy spadkowej wchodzi zapuszczona nieruchomość, która lata temu po reprywatyzacji stała się własnością kobiety. Kiedy lekarz jedzie na miejsce, czeka go kolejne zaskoczenie – odnajduje zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu, a niedługo potem ginekologiem interesuje się policja, gotowa aresztować go za przestępstwo.
Lekarz chce, by reprezentowała go Joanna Chyłka, która jakiś czas temu była jego pacjentką. Pani mecenas waha się, jest bowiem zaabsorbowana obroną kogoś innego. Kiedy jednak okazuje się, że ginekolog może pomóc w wyciągnięciu tej osoby z więzienia, natychmiast się zgadza. Nie wie, jak wiele sekretów drzemie w rodzinnej przeszłości spadkodawczyni…Alek Rogoziński, Kto zabił kopciuszka?, Filia, 
Premiera: 14.03.2018 r. 

Jeden bal.
Jeden martwy Kopciuszek.
I dziesięć osób, które miały powód, by zabić.

Autorka powieści kryminalnych Róża Krull otrzymuje zaproszenie na wielki bal charytatywny, gdzie spotyka kilka postaci znanych z pierwszych stron gazet. Kiedy w czasie imprezy dochodzi do morderstwa, okazuje się, że każdy z gości miał powód, aby go dokonać. W tym i znany bloger Mario, przyjaciel Róży, która, aby oczyścić go z podejrzeń, zaczyna własne śledztwo…


Magdalena Majcher, Wszystkie pory uczuć. Wiosna, Pascal, 
Premiera: 14.03.2018 r.

Ewelina pragnie tylko jednego – zostać matką. Niestety, los nie daje jej takiej możliwości. Razem z mężem decydują się na adopcję. Jednak kiedy na ich drodze pojawia się dziewięcioletni Piotruś – szczęście przysłania obawa. Chłopiec cierpi na FAS – alkoholowy zespół płodowy. Kiedy się urodził, miał ponad promil alkoholu we krwi. Chłopiec całe dzieciństwo spędził w domu dziecka. Czy teraz znajdzie dom, którego tak potrzebuje? Czy pragnienie miłości okaże się silniejsze niż strach?

Jak widzicie, marzec jest bardzo obfity w interesujące mnie książki. Najbardziej czekam jednak na „Testament” Remigiusza Mroza. A Was co zainteresowało? Na co czekacie? 


10 komentarzy:

 1. Każda z tych książek mnie zainteresowała. :D Ciekawie się zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wszystkie pory uczuć. Wiosna" czeka już na mojej półce, ale widzę, że muszę sięgnąć także po nowości i zapowiedzi od Prószyńskiego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znowu będę spłukana... :) mam inne typy, aczkolwiek "Wszystkie pory uczuć" ciekawią okładką. Ale wpierw poprzednie części.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Wszystkie pory uczuć. Wiosna" to tytuł, który mam właśnie przyjemność czytać i serdecznie Ci tę opowieść polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Testament i kto zabił Kopciuszka- moje typy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety żadna z książek mnie nie zainteresowała, ale jest kilka marcowych zapowiedzi, które mnie interesują :P

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 7. "Testament" Mroza to pozycja, którą interesuję się najbardziej. Co prawda serię z Chyłką dopiero zaczęłam, ale zawsze z przyjemnością czytam recenzje poszczególnych tomów i na opinie o tej części również czekam z niecierpliwością.
  Pozdrawiam ♡

  OdpowiedzUsuń
 8. Alek Rogoziński to zdecydowane must have and read w tym miesiącu, a książka Pani Majcher też mnie ciekawi bardzo, tym bardziej, że jeszcze nie miałam okazji poznać jej pióra.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś, drogi Czytelniku, to zostaw po sobie jakiś ślad - najlepiej w postaci komentarza. Dodaj link do swojego bloga, ułatwisz mi odwiedziny :)